Projekty

 

Remont stolarki okiennej i drzwiowej

Gminny Ośrodek Kultury zakończył zadanie „Prace konserwatorskie stolarki okiennej i drzwiowej (wewnetrznej i zewnetrznej) w  budynku Muzeum „Dom Szewca”  w Pszczewie”. Gminny Ośrodek Kultury otrzymał dotacje od Lubuskiego Konserwatora Zabytków w kwocie 10.000 zł.

"Prace konserwatorskie w roku 2017, dotowane ze środków budżetu państwa w dyspozycji Wojewody Lubuskiego przez Lubuskiego Konserwatora Zabytków"

 

 

Integracja kulturalna. Legendy i osobliwości. Plener rzeźbiarski Pszczew-Letschin 2017


W dniach 9-12 sierpnia na Placu Magdaleńskim będzie realizowany projekt pn. „Integracja kulturalna. Legendy i osobliwości. Plener rzeźbiarski Pszczew-Letschin 2017”. Celem projektu jest integracja kulturowa mająca na celu poznanie legend i osobliwości partnerskich gmin i utrwalenie ich w formie dużej rzeźby w drewnie. Projekt będzie sprzyjać poszerzeniu wzajemnej wiedzy o historii partnerskich regionów.

interreg Va stopka

Jarmark Magdaleński Folk Art.: prezentacje rękodzielnicze - nasze pasje Pszczew-Letschin

Podczas Jarmarku Magdaleńskiego będzie realizowany projekt „Jarmark Magdaleński Folk Art.: prezentacje rękodzielnicze - nasze pasje Pszczew-Letschin.“
Celem projektu jest plenerowa integracja mająca na celu poznawanie wspólnych pasji partnerskich gmin. Podczas Jarmarku Magdaleńskiego odbywającego się 23 lipca, grupa partnerów z Letschin przyjedzie do Pszczewa i będzie prezentowała swoje rozmaite pasje m.in.: kulinarne, rzemieślnicze czy rękodzielnicze.

 interreg Va stopka

 

Remont dachu na Muzeum


Gminny Ośrodek Kultury zakończył zadanie „Remont dachu polegający na wymianie i uzupełnieniu elementów konstrukcji dachu, wykonaniu nowego pokrycia, wymianie instalacji odgromowej, obróbek blacharskich oraz wymiana instalacji elektrycznej w zabytkowym budynku muzealnym „Dom Szewca” o konstrukcji ryglowej w Pszczewie”. Gminny Ośrodek Kultury otrzymał dotacje z Województwa Lubuskiego oraz od Lubuskiego Konserwatora Zabytków. Był to dopiero pierwszy etap remontu. Kolejne przed nami.

 

IMG 1254     IMG 1270

 

 

 

 

lubuskie

    Zrealizowano przy pomocy finansowej Województwa Lubuskiego

   Realizacja przy pomocy finansowej Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków