GOK w Pszczewie blisko mieszkańców

„Stawiamy na współpracę - GOK w Pszczewie blisko mieszkańców”

- projekt realizowany w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2018

Nasz Gminny Ośrodek Kultury w Pszczewie otrzymał dofinansowanie z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2018 na wykonanie diagnozy społecznej naszej gminy.

Chodzi o to, abyśmy wspólnie zastanowili się nad zasobami i potencjałami, jakimi dysponujemy. Chcielibyśmy sprecyzować potrzeby dotyczące życia kulturalnego mieszkańców naszej gminy.

Projekt ma za zadanie pobudzić mieszkańców wszystkich sołectw do kreatywności, aktywności i tworzenia ciekawych inicjatyw. Po warsztatach, które będą organizowane na terenie całej gminy, i rozmowach z mieszkańcami będziemy mogli wyciągnąć wnioski i podsumować je w diagnozie, którą udostępnimy m.in. na łamach Wieści Gminnych.

Kolejnym etapem projektu będzie nabór inicjatyw, który ogłosimy na początku czerwca. Będzie on skierowany do osób, które mają pomysł i chęć realizacji ciekawych inicjatyw zgodnych z wynikami diagnozy, która zostanie przeprowadzona. Inicjatywy, które zostaną wybrane, będą realizowane do końca listopada 2018 roku.

Bardzo liczymy na to, że realizacja niniejszego zadania pozwoli nam nawiązać bliższe relacje z mieszkańcami, co przyczyni się do stworzenia nowych i ciekawych propozycji kulturalnych. Wiemy, że mieszkańcy tego oczekują - chcą, by GOK był przyjaznym miejscem dla rozwoju dzieci, młodzieży, ale także ciekawych form spędzania czasu dla dorosłych, w tym seniorów i niepełnosprawnych. Planujemy poszerzyć ofertę sekcji działających w GOK, rozwijać świetlicę, promować czytelnictwo, mamy sporo nowych pomysłów na zmiany w zakresie kalendarza imprez. Wierzymy, że dzięki działaniom projektowym uda się nam stworzyć instytucję, o której mieszkańcy powiedzą: To jest NASZ ośrodek.

Zaplanowaliśmy cykl warsztatów, które będą się odbywały w ośmiu lokalizacjach

Harmonogram warsztatów:

7 kwietnia 14:00 - dla sołectw Stołuń, Szarcz - Sala wiejska w Stołuniu

14 kwietnia 10:00 - dla sołectw Policko, Rańsko, Janowo - Sala wiejska w Policku

14 kwietnia 14:00 - dla sołectw Silna, Borowy Młyn - Sala wiejska w Silnej

28 kwietnia 13:00 - dla sołectwa Pszczew - Sala konferencyjna w budynku OSP Pszczew, I piętro

12 maja 10:00 - dla sołectw Nowe Gorzycko, Zielomyśl - Sala wiejska w Zielomyślu

12 maja 14:00 - dla sołectw Świechocin, Stoki - Sala wiejska w Stokach

Jedną z metod badawczych, którą chcemy wykorzystać w naszym projekcie, jest ANKIETA.

Link do ankiety:

Dotyczy ona potencjału kulturalnego naszej gminy i będzie dla nas ważnym elementem diagnozy.

Gorąco zachęcamy Was do jej wypełnienia - zajmie Wam to kilkanaście minut. Bądźcie szczerzy i otwarci - bardzo na to liczymy.

Niebawem ruszymy w teren z wersją papierową ankiety - jeśli wypełnicie ją w formie elektronicznej, to nie ma potrzeby powielania informacji.

Bardzo Was prosimy o pomoc w dotarciu do jak największego grona mieszkańców - UDOSTĘPNIAJCIE, WYPEŁNIAJCIE I NAMAWIAJCIE INNYCH 😊😊😊

Już dziś Wam za tę pomoc serdecznie dziękujemy.

NCK dom kultury plus zNCK kolor RGBDofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury
w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2018