HITY KINOWE W PAŹDZIERNIKU

Brrr…

Tak, tymi słowami zaczynam swój post o październikowym repertuarze. Wrzesień zaskoczył nas lekkimi przymrozkami a już strach pomyśleć o październikowych nocach. O zgrozo.

No cóż. Żegnaj lato, witaj jesień. (Swoją drogą: też jesteś piękna! ;-) )

Październik zaczynamy kontynuacją premierowej bajki „Mała Stopa”. Nie będę jej przedstawiać, bowiem wielu z Was zdążyło się osobiście zapoznać z jej bohaterami przychodząc na pierwsze seanse. Powiem tylko, że jest bombowa! I to nie jest tylko moje subiektywne odczucie. Piękna muzyka, świetny dubbing oraz ciekawa fabuła. Musicie zobaczyć, jeśli jeszcze nie widzieliście. Gorąco zapraszam na tą lodowatą opowieść…

Chyba tak już jest, że jak się coś kończy to się podobnie zaczyna. Wrzesień skończył się premierą i zaczarował nam swojego kolegę z rocznej sztafety (czyt. Pana Października) premierowym graniem.

Jako kolejną propozycję mamy dla Was hit ponad hitami, który powalił na kolana samą wytwórnię Sony po pierwszych seansach na świecie. „Hotel Transylwania 3” rozgrzeje Nas w te jesienne wieczory. Cóż… Trzecia część „HotelU Transylwania” zabierze nas wprost na upiornie zabawne wakacje. Czeka nas opalanie pod światłem Księżyca, plażowanie, wakacyjny luz i relaks i spontan. Do czasu! Do czasu aż hrabia Drakula poznaje Erikę, kapitan statku, na którym spędzają wakacje Drak, Mavis, Johnny, ich syn Dennis, Frankenstein i reszta potwornej paczki. Na miłość nie ma lekarstwa, ale kłopoty zaczynają się, gdy poznajemy prawdziwe oblicze Eriki… „Hotel Transylwania 3” w kinach od 12 października, więc spieszcie do kina „Przystań”, bo szykuje się świetna zabawa!

Miesiąc ten obfity jest również w produkcje poważne i kontrowersyjne. Polskie. Smutne. Prawdziwe? Otóż mamy dla Państwa film, który otrzymał nagrodę specjalną podczas 43 Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. „Kler” to prawdopodobnie film, który podzielił Polaków, bowiem produkcja Wojciecha Smarzowskiego wywołała "pospolite ruszenie". Smarzowski nie produkuje „łatwego” kina. Porusza tematy trudne i przedstawia je w sposób, który boli ludzkie oko. Najlepiej jest przekonać się samemu i przyjść do kina.

Dla równowagi w ten przedostatni październikowy weekend mamy coś dla całych rodzin. Film familijny „Zegar Czarnoksiężnika” to inspiracja książką Johna Bellairsa, który to napisał całą serię powieści grozy dla młodych czytelników. Aż dwanaście tomów wypełnionych akcją, magią i nieprawdopodobnymi zwrotami fabularnymi. W filmie osierocony dziesięciolatek trafia do olśniewającej rezydencji wuja Jonathana. Ma nadzieję na bezpieczną życiową przystań, ale w nowym miejscu czekają go zdumiewające przygody. Wuj nie jest tylko dobrodusznym starszym panem, dom skrywa mroczne tajemnice, a do tego jeszcze dziwna sąsiadka... Przygoda, magia i odwieczna walka dobra ze złem to w skrócie „Zegar Czarnoksiężnika”. Warto przyjść do kina. Zwłaszcza, gdy jest się fanem Harry’ego Potter’a.

Październik jest dla Naszego kina wyjątkowy, o czym dowiecie się wkrótce. Dlatego kończy się produkcją nie tylko poważną, ale przede wszystkim polską. Już niebawem świętować będziemy ogromnie ważną dla Naszej Ojczyzny datę – 11 listopada. Z tej okazji ostatnia niedziela października i ostatni seans dedykowany jest 100 rocznicy odzyskania niepodległości. W sierpniu graliśmy film o podobnym tytule i z tą samą fabułą. Jednak „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” została przez Nas wybrana dopiero w październiku, ponieważ idealnie wpasowuje się w ten czas.

Zapraszamy serdecznie i cieszymy się, że możecie być z Nami w Kinie „Przystań” w Pszczewie.

~ Kamila Basińska, kinooperator

HITY KINOWE PAŹDZIERNIK 2018 WWW