REPERTUAR KINOWY NA MAJ 2019

Święta, święta a po świętach majówka i co za tym idzie? Spędzanie wolnego czasu w miły sposób.

Kino „Przystań” niezmiennie zaprasza wszystkich kinomaniaków na majowe seanse, bowiem nie będzie nudy, będzie się działo. Oj będzie...!

Maj obfity jest w pięć weekendów tak więc dzięki temu możemy Wam zaoferować więcej produkcji filmowych.

Na pierwszy rzut idzie tegoroczny zdobywca Oscarów, czyli „GREEN BOOK”.
Jest to amerykański komediodramat z 2018, opowiadający opartą na faktach historię pianisty Dona Shirleya, oraz jego kierowcy i ochroniarza – Tony’ego Vallelongi.

W ten sam weekend na naszym ekranie zawita brytyjska produkcja wojenna pt. „W DOMU INNEGO”. Film, w którym główną rolę odgrywa Keira Knightly opowiada historię czasów powojennych Niemiec w roku 1946. Rachael przybywa do zrujnowanego Hamburga w środku mroźnej zimy, by dołączyć do swego męża, Lewisa, brytyjskiego pułkownika, któremu powierzono zadanie odbudowania miasta.

Następnie zagramy dla Was „WYWIAD Z BOGIEM” – to ciekawa historia pewnego dziennikarza, który po powrocie z Afganistanu próbuje poradzić sobie z efektami tamtejszych doświadczeń. Gdy jego wiara maleje spotyka na swojej drodze tajemniczego mężczyznę, który twierdzi, że jest Bogiem.

Drugi weekend maja ucieszy wszystkie fanki Henry'ego Stylesa z zespołu ONE DIRECTION oraz książki „After” inspirowanej tą postacią. Główny bohater „AFTER” Harding Scott, niezwykle doświadczony seksualnie jak na swój młody wiek nastolatek sporo namiesza w życiu Tessy Young, ułożonej "dziewczyny z sąsiedztwa", która totalnie oczarowana nowo poznanym tajemniczym chłopakiem, muzykiem ioraz niegrzecznym chłopcem staje się świadomą swojego ciała oraz seksualności młodą kobietą. Jak mawiają - kopia „50 twarzy Greya”, ale w wersji dla nastolatków. Cóż. Trzeba się samemu przekonać czy to prawda.

Połowa maja minie nam przy ciekawej oraz przyzwoitej bajce dla dzieci „PRAZIOMEK”. Bohater, sir Lionel Frost to najwybitniejszy na świecie tropiciel mitów i potworów. Bynajmniej myśli tak o sobie tylko on sam, gdyż dla innych jest raczej szalonym dziwakiem aniżeli wybitnym naukowcem... Kiedy jednak otrzymuje tajemnicze zaproszenie do dzikiej Ameryki Północnej odkrywa kilka intrygujących faktów... Reszty zdradzić mi nie wolno – musicie bowiem przybyć do kina „Przystań”, by się o tym przekonać.

Kolejną naszą majową propozycją jest film z gatunku fantasy romans. Coś podobnego do granego przez nas rok temu „Kształtu wody”, z domieszką tajemniczego „Labiryntu Fauna” reżyserii Guillerma del Toro, jednak w wykonaniu duńsko-szwedzkim. Film opowiada o pewnej zdeformowanej i brzydkiej celniczce – Tinie, która to potrafi wyczuwać ludzkie emocje, ma niejako szósty zmysł... Pomaga jej to bardzo w pracy jaką wykonuje, jednak jej życie zmienia się wraz z przybyłym równie nie ładnym Vore...
Film intryguje, ponieważ nie jest to sztampowa, przesłodzona historia o miłości a mroczna baśń skłaniająca do refleksji. Jej zrozumienie w dużej mierze zależeć będzie od naszej wrażliwości, doświadczeń i spojrzenia na świat. Być może niektórym odmieni punkt widzenia rzeczywistości a być może zachwyci odwagą z jaką reżyser stworzył ten niecodzienny sposób kręcenia filmów. Zobaczymy.

W przedostatni weekend tego pięknego miesiąca przyjdzie nam siedzieć dłuuugo w kinie. Dlaczego? A dlatego, że będziemy żegnać się z całą serią Avengersów, a co za tym idzie reżyser w prezencie dał nam aż 3 godziny i 2 minuty wrażeń... Głośny hit „AVENGERS: KONIEC GRY” to największe starcie Avengersów i superbohaterów Marvel Studios. Wszyscy razem będą próbować unicestwić potężnego Thanosa, zanim jego wizja zniszczenia świata zostanie zrealizowana.

Tym sposobem docieramy do ostatniego weekendu maja, który to przechodzi w czerwiec i zapowiada Wam co będziemy dla Was grać na początku nowego miesiąca. Tradycyjnie nie zabrakło premiery miesiąca. Propozycja dla dzieci, czyli „PASKUDY. UGLYDOLLS” to bajka dla całej rodziny idealnie wpasowująca się w Dzień Dziecka. Jej bohaterami są nietypowe, bo brzydkie z wyglądu zabawki, którymi dzieci niechętnie się bawią. Jedna z mieszkanek Paskudowa – Moxy pragnie dowiedzieć się dlaczego tak się dzieje i wyrusza wraz z przyjaciółmi do miasta pełnego idealnych i pięknych lalek. Czy uda jej się udowodnić, że paskudne jest cudne i nie trzeba być idealnym by być wspaniałym? Zobaczymy w kinie! Premiera bajki w ostatni weekend maja oraz pierwszy weekend czerwca.

Na zakończenie dodam, że stale pracujemy nad tym, by nasze kino mogło Was bawić, wzruszać oraz pozwolić, by po nowości filmowe nie musieć wyruszać w podróż do dalekich miast, a wolny czas móc spędzić z nami będąc na bieżąco ze światem kinowym. Robimy co w naszej mocy, by tak się działo i nie spoczniemy na laurach.

Zapraszamy Was na kino majowe. Znajdźcie chwilę pomiędzy grillami, podróżami i innym ciekawym sposobem spędzania czasu wolnego na przyjście do kina. To nie tylko rozrywka. Kino również uczy nasze dzieci, że liczy się również kultura. W tym wypadku filmowa.

~ kinooperatorka, Kamila Basińska

 

1 REPERTUAR MAJ www