Repertuar SIERPIEŃ

Lato w pełni a razem z nim Kino "Przystań" w Pszczewie.
Sierpień przyniesie bardzo ciekawy repertuar, zupełny miszmasz gatunków - dla każdego coś dobrego.

Na sam początek mamy PREMIERĘ dla fanów super połączenia jakim jest świat motoryzacji i filmu akcji. Mowa oczywiście o filmie "Szybcy i wściekli: Hobbs & Shaw". To pierwszy zupełnie odosobniony film w całej serii, w którym Dwayne Johnson i Jason Statham (swoją droga, para idealna - ten kto wymyślił ich współpracę powinien dostać Oscara 😉) ponownie wcielają się w postaci Luke'a Hobbs'a i Deckard'a Shaw'a, aby nareszcie razem zbawić świat przed zagładą: cyner-ulepszonym Brixtonem, któremu udaje się przejąć kontrolę nad bronią biologiczną. Jak na premierę przystało - zagramy film w dwa weekendy, więc każdy z Was będzie mógł bez obaw wybrać czas dla siebie.

➡️ Zwiastun macie tutaj: https://www.filmweb.pl/video/Zwiastun/nr+3-50599

Kolejną propozycją są dwa filmy: "Spider-man: daleko od domu" oraz "Tolkien". O ile pierwszy stworzony jest z komiksów i opowiada kolejne przygody Petera Parkera, o tyle drugi z tytułów opowiada dzieje słynnego na całym świecie pisarza Johna Ronalda Reuela Tolkiena - uważanego za jednego z największych pisarzy fantasy ubiegłego stulecia. Film skupia się na czasach jego młodości, kiedy po smutnym dzieciństwie, stracie matki i ojca znalazł się wraz z bratem pod opieką proboszcza , a później wyruszył na studia, gdzie zaczął pisać swoje największe dzieła. Uważam, że film ten jest obowiązkiem każdego fana jego fantastycznej wyobraźni.

➡️ Zwiastuny macie tutaj:
https://www.filmweb.pl/video/Zwiastun/nr+3-49994
https://www.filmweb.pl/video/Zwiastun/nr+2+polski-49621

Gdy powiem hasło: HAKUNA-MATATA, każdy z Nas zareaguje tak samo. 😁 Bowiem "tak cudownie to brzmi", że po prostu w miesiąc po premierze filmu musieliśmy zagrać go u Nas! "Król Lew" jak król lew. Opowiada o przygodach Mufasy, młodego Simby i jego przyjaciół. I cho c fabuła filmu jest nam bardzo dobrze znana, Disney posmakował w odnawianiu starych disney'owskich bajek w wersjach filmowych i wychodzi mu to świetnie! Niedługo na naszym ekranie zagości film "Aladyn", wcześniej był "Dumbo". A w 2020 r. odbędzie się premiera wersji filmowej "Mulan". I choć sentyment do starych bajek, z lat 40 i 90 pozostanie na zawsze, nowe wersje są równie miłe oku i wzruszają do granic. Czekamy z niecierpliwością!

➡️ Zwiastun macie tutaj: https://www.filmweb.pl/v…/Zwiastun/nr+2+polski+dubbing-49777

Dosłownie po tygodniu mamy dla Was musical (również dystrybucji Disneya) pt. "Mary Poppins powraca". Pamiętam jak byłam na premierze filmu "Fantastyczne zwierzęta: zbrodnie Grindelwalda" w listopadzie i reklamowano tą opowieść dla dzieci - byłam tak wzruszona, że zaschło mi w gardle... Idealnie opisuje ten film Pan Marcin Pietrzyk w serwisie Filmweb: "(...) pojawił się Rob Marshall i rozsadził system. Wraz ze swoją ekipą zabrał widzów na zakurzony stryszek angielskiego domostwa i odkrył bajeczne skarby minionej epoki. "Mary Poppins powraca" jest bowiem nie tylko powrotem ukochanej filmowej bohaterki sprzed prawie sześciu dekad, ale też wyprawą do kina, jakie wówczas tworzono. Widowisko twórcy "Chicago", "Nine – Dziewięć" i "Tajemnic lasu" jest niczym wehikuł czasu otwierający przed nami wrota do magicznego show, które najlepiej opisuje angielski termin "extravaganza". (...)" - myślę, że nic więcej dodawać nie potrzeba.

➡️ Zwiastun macie tutaj: https://www.filmweb.pl/v…/Zwiastun/nr+1+polski+dubbing-47913

Ostatnią pozycją w naszym sierpniowym rozkładzie jazdy kinowej jest "Kursk". Nazwa sama w sobie wskazuje jakiego gatunku jest to film. Opowiada o rosyjskim, atomowym okręcie podwodnym "Kursk", który ulega wypadkowi a brytyjski rząd oferuje pomoc w poszukiwaniu ocalałych z tragedii.
Film wzbudził ogromne kontrowersje wśród widzów. Recenzje są tak różne i ciekawe, że trzeba samemu obejrzeć produkcję belgijsko-francusko-luksemburską, by wyrobić sobie własne zdanie.
Link do recenzji: https://www.filmweb.pl/…/Zostawcie+K-141%2C+nie+wyci%C4%85g…

➡️ Zwiastun macie tutaj: https://www.filmweb.pl/video/Zwiastun/nr+1+polski-48544

~ kinooperatorka, Kamila Basińska

źródło: Filmweb.pl

 

REPERTUARSIERPIEŃ optimized